Aktualności

28.04.2010

2 brązy KTR’10 i wyróżnienie dla K2.

Podczas wczorajszej gali KTR przedstawiciele agencji K2 zostali uhonorowani 2 brązowymi statuetkami i wyróżnieniem. Brązowym KTR-em nagrodzono projekty: www.kula.gov.pl w kategorii usługi publiczne, zrealizowany na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz komunikację własną K2 - projekt świąteczny: www.k2.pl/swieta2009 w kategorii viral marketing. Wyróżniono ponadto kampanię wizerunkową dla marki Coca-Cola Zero: www.cokezeroswatday.onet.k2.pl.

Strona www.kula.gov.pl to pierwszy w Polsce, nowatorski projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego założeniem jest kształtowanie świadomości kulturowej najmłodszych użytkowników Internetu. Serwis odwiedziło w sumie 145 000 unikalnych użytkowników, z których każdy spędził na stronie średnio 15 minut, i to mimo braku wsparcia kampanii odsłonowej, gdyż projekt jest promowany tylko poprzez stronę ministerstwa www.mkidn.gov.pl  oraz  działania PR. O kuli głośno było w prasie i telewizji, między innymi w programach Dzień Dobry TVN oraz Kawa czy Herbata TVP1.

Przygotowując własną kartkę świąteczną www.k2.pl/swieta2009 postanowiono pokazać ostatnie minuty z życia w firmie na chwilę przed Świętami i złożyć w Internecie prawdziwie nieinternetowe życzenia. Kartkę obejrzało 88 000 unikalnych użytkowników, bez żadnej promocji poza wysłaniem maila do pracowników, znajomych i przyjaciół firmy. Praca stała się jednym z najpopularniejszych wykopów miesiąca na wykop.pl  (1200 oddanych głosów).

Natomiast przygotowując wyróżnioną kampanię dla Coca-Cola Zero:  http://www.cokezeroswatday.onet.k2.pl/ wykorzystano pomysł wyjścia z jednego bannera i rozegrania fabuły na różnych formach występujących razem w danym portalu, tak aby dostarczyć użytkownikom zabawy już z samego obcowania z reklamą. Kluczowe jest również to, że w tak przygotowanej koncepcji na serio udawano, że nasze bannery nie są bannerami. Marka Coca-Cola jest kojarzona z radością i zabawą i taka też była ta kampania.

Polski Konkurs Reklamy KTR organizowany jest od 2004 r. przez Klub Twórców Reklamy.