Aktualności

16.06.2010

Polscy laureaci pierwszej rundy konkursu European Business Awards.

W wyniku pierwszej rundy konkursu European Business Awards wyłoniono najlepsze polskie firmy, których sukces zadecydował o wybraniu ich na Reprezentantów Krajowych. W dniu 15 czerwca, podczas oficjalnej gali w hotelu Polonia Palace, w obecności przedstawicieli biznesu, mediów i polityki świętowano nominację firmy K2 Internet S.A., która będzie reprezentować Polskę w prestiżowej edycji konkursu 2010.

W pierwszej rundzie konkursu European Business Awards  wzięło udział ponad 3500 firm z 8 krajów. Nominacje na Reprezentantów Krajowych otrzymało 175 firm.

Najlepsze firmy będą reprezentować swoje kraje w następnym etapie, w którym zmierzą się z innymi firmami z całej Europy, by zdobyć prestiżowy tytuł Ruban d’Honneur. Uroczysta gala przyznania i wręczenie wyróżnień odbędzie się 16 listopada w paryskim hotelu Westin.

Konkurs European Business Awards  ukierunkowany jest na wyróżnianie i promowanie organizacji łączących innowację z wynikami finansowymi, jednocześnie działających odpowiedzialnie i pozytywnie wpływających na środowisko społeczne. W 1999 roku zdobywcy tytułu Ruban d’Honneur osiągnęli łączne obroty o wartości ponad 570 miliardów euro, jednocześnie notując rekordowo wysoki średni roczny zysk na poziomie 56%.

Uroczystość wręczenia nominacji w Polsce była wielkim sukcesem. Cieszymy się, że mogliśmy trwać w poczuciu dumy z polskimi Reprezentantami Krajowymi.  Członkowie jury wyłonili najlepsze firmy w oparciu o innowacyjność, doskonałość biznesową i zrównoważony rozwój. Im bliżej do następnego etapu, tym rywalizacja się zaostrza - mówi Adrian Tripp, prezes konkursu European Business Awards.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w uroczystości wręczenia nominacji do konkursu European Business Awards  i świętować to wydarzenie ze wszystkimi Reprezentantami Krajowymi. W uroczystości wzięli udział liderzy biznesu myślący podobnymi kryteriami, którzy pokazali, że pomimo gospodarczej niepewności, firmy na polskim rynku nie tylko nie muszą walczyć o przetrwanie, ale mogą dobrze prosperować  - mówi Paweł Kusiak, dyrektor zarządzający bankowością korporacyjną w HSBC Bank Polska.