Aktualności

05.04.2011

K2 Search będzie pozycjonować klientów SuperHosta.

SuperHost.pl, będący jednym z największych polskich dostawców usług hostingowych, i agencja marketingu internetowego K2 Search podejmują współpracę w zakresie świadczenia klientom usług SEO.

Od kwietnia 2011 r. wachlarz usług dostępnych klientom SuperHost.pl powiększy się o SEO, czyli optymalizację serwisów www pod kątem wyszukiwarek internetowych takich jak Google. Za jej obsługę odpowiedzialna będzie doświadczona agencja K2 Search należąca do Grupy K2 Internet S.A., która prowadzi działania w zakresie SEO m.in. dla P4 (operator sieci komórkowej Play), Hewlett Packard, Microsoft czy Hochland.

Dlaczego SEO?

SEO, potocznie zwane pozycjonowaniem, pomaga w uzyskaniu lepszej widoczności strony w internecie. Optymalizacja umożliwia osiągnięcie wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania na najczęściej poszukiwane frazy. Celem jest nie tylko zwiększenie ruchu na stronie, ale również przełożenie tego ruchu na sprzedaż.

- Główną zaletą SEO jest to, że ułatwia dotarcie do witryny internetowej - przekonuje Marcin Siekierski, Dyrektor Zarządzający K2 Search. - Co ważne, ułatwia wszystkim osobom aktywnie poszukującym danego produktu lub usługi, a więc takim, które z dużym prawdopodobieństwem staną się naszymi klientami lub stałymi użytkownikami. Dostarczając stronie klientów, zwiększamy jej przychody.

Równie ważną cechą SEO jest wiarygodność. Witryna pojawiająca się w wynikach wyszukiwania bywa dla internautów bardziej wiarygodna niż ta z reklamy bannerowej. Uwzględniając fakt, że Google.pl jest usługą o największym zasięgu w Polsce, działania SEO mogą otworzyć nowe perspektywy rozwoju dla wielu firm, które dotychczas nie przykładały wielkiej uwagi do widoczności w wyszukiwarkach. Okazuje się, że dobra strona www, dobra treść i dobra oferta nie zawsze wystarczą do zajęcia wysokiej pozycji.

Wielostronne korzyści

Obie firmy przewidują, że wiele zyskają na współpracy.

- Dla SuperHost.pl współpraca z K2 Search stanowi naturalne poszerzenie oferty profesjonalnych usług hostingowych - uważa Michał Jerzyk, Prezes Zarządu SuperHost.pl. - Nasi klienci otrzymują możliwość skorzystania z najlepszych specjalistów z obszaru pozycjonowania stron www. Dzisiaj SEO staje się jednym z najbardziej pożądanych działań wspierających rozwój biznesu w internecie. Dzięki tej usłudze wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wydawców serwisów www.
Z kolei K2 Search liczy na dotarcie do nowych klientów, jako że SuperHost.pl już od 8 lat zapewnia ponad 10 tysiącom użytkowników szeroką ofertę usług hostingu stron www i poczty e-mail, serwerów dedykowanych i wirtualnych, a także domen internetowych. W centrum danych trójmiejskiej spółki utrzymywane są m.in. serwisy KFC, mPunkt czy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

SuperHost.pl i K2 Search planują długofalową współpracę. Aktualnie trwają przygotowania do rozszerzenia oferty o usługę zarządzania reklamą w wyszukiwarkach, czyli Google AdWords. Tymczasem klienci SuperHost.pl już teraz mogą liczyć na atrakcyjne rabaty na usługi SEO po skorzystaniu z formularza pod adresem http://superhost.pl/dodatki/pozycjonowanie-seo/.