Aktualności

24.08.2011

Mała Scena na Centralnym promuje Katalog IKEA 2012.

Z okazji oficjalnej prezentacji nowego Katalogu IKEA 2012 zatytułowanego „Małe jest piękne. Liczą się sprytne pomysły” firma zdecydowała się zaprezentować go Polakom w niestandardowy sposób. W tym celu nawiązano współpracę z aktorami z Teatru Improwizowanego Klancyk! i utworzono „Małą Scenę na Centralnym”. Za realizację relacji z wydarzenia odpowiada agencja K2.

W dniach od 22 do 28 sierpnia 2011 roku odwiedzający Dworzec Centralny – podróżni i przechodnie będą mogli obejrzeć kawalerkę IKEA, a także poznać jej mieszkańców – Anię i Karola oraz osoby, które będą ich odwiedzać przez cały tydzień. W ramach akcji pod hasłem „Mała Scena na Centralnym”, każdego dnia w mieszkaniu, a także w hali głównej dworca aktorzy z Teatru Improwizowanego Klancyk! będą organizować przedstawienia, wcielając się w rolę lokatorów oraz ich gości. Scenariusze wydarzeń mogą być współtworzone przez odwiedzających kawalerkę zarówno na Dworcu Centralnym, jak i poprzez profil IKEA na Facebooku. Dodatkowo przygotowano liczne atrakcje, mające na celu umilenie czasu podróżnym oraz innym osobom przebywającym na dworcu.

Wybrane fragmenty przedstawień oraz realizowanych akcji będzie można oglądać na żywo na profilu IKEA na Facebooku poprzez specjalnie stworzony w tym celu kanał transmisyjny (http://www.livestream.com/malascenanacentralnym). Oprócz transmisji na żywo, realizowanej przy użyciu trzech kamer oraz zaadaptowanych narzędzi telewizyjnych, przez cały okres trwania akcji K2 będzie codziennie przygotowywać 45-sekundowe spoty w formie skrótów z najciekawszych momentów dnia. Spoty te będą dostępne na kanale YouTube IKEA, pod adresem: http://www.youtube.com/tytuurzadzisz. Całość kampanii zostanie podsumowana we wrześniu 3-minutową relacją z wydarzeń na Dworcu Centralnym.

Za realizację przekazu on-line oraz zaangażowanie w akcję Internautów na Facebooku odpowiada K2. Współpraca pomiędzy K2 i IKEA trwa już ponad 10 lat.