Aktualności

12.01.2012

K2 po raz kolejny w Facebook Studio.

Projekt „Mała Scena na Centralnym” został zaakceptowany w konkursie Facebook Studio. Facebook STUDIO http://www.facebook-studio.com to platforma prezentująca i promująca prace z całego świata wykorzystujące mechanizmy Facebooka. Case study projektu można obejrzeć pod linkiem: http://youtu.be/1f6gqYuAsGU.

„Mała Scena na Centralnym” to projekt realizowany dla polskiego oddziału IKEA. W sierpniu na Dworcu Centralnym w Warszawie stanęła kawalerka w której zamieszkali aktorzy teatru improwizacyjnego Klancyk!. Wydarzenia w kawalerce śledzili nie tylko odwiedzający dworzec pasażerowie, ale również użytkownicy Facebooka i YouTube. Za pomocą technologii live streaking relacje o wydarzeniach na Centralnym dotarły do tysięcy fanów na facebookowym profilu IKEA. Aby dodatkowo zaangażować fanów śledzących polski fun page IKEA umożliwiono im sterowanie wydarzeniami w kawalerce. Za pomocą lajków i postów mogli wpływać na wydarzenia i zachowanie aktorów.

Podczas tygodnia trwania akcji społeczność fanów IKEA na Facebooku powiększyła się o 5000. Projekt wygenerował ponad 1 400 opinii o poście, ponad 1 400 000 wyświetleń postów oraz ponad 25 000 wyświetleń steam’ów video, które obejrzało ponad 6 000 widzów. Akcja była częścią kampanii promocyjnej katalogu IKEA.

Projekt został już doceniony przez branżę. Otrzymał Złotego Orła w kategorii Reklama: wydarzenie promocyjne.