Aktualności

26.04.2012

K2 autorem interaktywnej wystawy fotografii kolekcji IKEA PS 2012 - Dizajn wzbogaca każde wnętrze.

Od 12 kwietnia do 7 maja w kawiarni Śródmiejska (ul. Marszałkowska 66, Warszawa) można obejrzeć interaktywną wystawę fotografii kolekcji IKEA PS 2012. Projekt realizuje agencja K2.

Odwiedzający kawiarnię mogą także obejrzeć i wypróbować meble z dizajnerskiej  kolekcję IKEA PS (Post Scriptum) 2012. W skład kolekcji, stworzonej pod hasłem „Dizajn wzbogaca każde wnętrze”, wchodzi 46 produktów, w których tworzeniu wzięło udział 19 projektantów. Meble wkomponowano w wystrój restautacji pod okiem Ewy Solarz i Marty Suchodolskiej z portalu DomplusDom.

Wystawa fotografii stworzona przez K2 nie ma  tradycyjnej formy, ale by zaangażować odbiorców należy operować specjalną latarką, a oglądający ma bezpośredni wpływ na to, co zobaczy. Za pomocą światła latarki „wyciera“ się wyświetlane zdjęcie niczym gumką,
a pod spodem ukazuje się następne i następne. Wystawa składa się z 52 zdjęć pochodzących od blogerów, wykonanych przez IKEA i dostarczonych przez DomplusDom.

Obraz ze zdjęciem, oświetlany snopem światła z latarki jest analizowany przez specjalną kamerę, która poszukuje jasnych plam świetlnych i oblicza współrzędne ich środka. Dla uzyskania maksymalnej jasności obrazu, a co za tym idzie, również kolorów prezentowanych zdjęć, wyizolowano światło latarek tak, by kamera analizująca obraz widziała tylko ich światło, bez obrazu z projektora. Dzięki temu oglądający całkowicie panuje nad tym, co widzi. Może decydować, ile czasu poświęci każdemu ze zdjęć. 

Przygotowana przez K2 ekspozycja składa się z dużego ekranu na którym wyświetlany jest obraz oraz stanowiska z dwoma latarkami daje możliwość na zabawę dwóm osobom.

Film z otwarcia wystawy można zobaczyć tutaj: http://youtu.be/KP5eG68X2aU.

K2 odpowiada za techniczne przygotowanie wystawy. Współpraca między firmami trwa już ponad 10 lat.