Aktualności

25.05.2012

„To naturalne” – K2 z kampanią dla drewnianych podłóg Barlinek.

Agencja K2 przygotowała strategię i koncepcję kreatywną do kampanii wizerunkowej firmy Barlinek. Działania prowadzone są w prasie i internecie oraz wspierane są aktywnościami z obszaru social i e-PR.

Kampania jest częścią działań wpisujących się w proces zmian prowadzonych od roku w Barlinku. Celem zmian jest umocnienie pozycji lidera i odróżnienie produktów marki od konkurencji. Kampania ma przede wszystkim podkreślić fakt, że najwyższą wartość mają produkty naturalne.

K2 odpowiada za koncepcję i przygotowanie sześciu layoutów reklam prasowych, które ukażą się w wybranych tytułach wnętrzarskich w Polsce, Niemczech, Rumunii i na Ukrainie. 

Kampania pod hasłem „To naturalne“ podkreśla walory naturalnych drewnianych podłóg. Składa się na nią seria zdjęć, jakby wyjętych z domowego archiwum. Motywem przewodnim jest podłoga, na której zdarzają się najróżniejsze sytuacje „z życia wzięte“,
są one pretekstem do przedstawienia serii zalet prawdziwego drewna. Siłą pomysłu jest pokazanie podłogi w domu, który tętni życiem. Dodatkowym atutem są zdjęcia autorstwa jednego z najlepszych fotografów młodego pokolenia – Łukasza Ziętka.

W ramach kampanii K2 zajmie się również poprowadzeniem fanpage’a tematycznego pt. „Drewno Forever”, który ruszy w pierwszej połowie czerwca. Komunikacja skupiać się będzie wokół tematyki designu oraz wykorzystania drewna w dekoracji wnętrz.

Uzupełnieniem kampanii będą działania prowadzone w obszarze e-PR obejmujące artykuły sponsorowane i media relations.

Aktywności ruszyły w połowie maja i potrwają do końca roku.

K2 współpracuje z firmą Barlinek od początku tego roku. Są to pierwsze działania przeprowadzone przez agencję dla tego klienta.

Layouty prasowe: