Aktualności

22.01.2015

Nowi dyrektorzy zarządzający w agencji K2.

Wraz z początkiem 2015 roku zarządzanie agencją K2 obejmują nowi dyrektorzy współzarządzający - Krysia Sakowicz, Arek Szulczyński oraz Artur Kończyński. Przez ostatnich 6 lat agencją K2 zarządzali Tomek Tomczyk oraz Łukasz Lewandowski łącząc tę funkcję jednocześnie z zarządzaniem Grupą K2. Przekazują operacyjne zarządzanie do nowych dyrektorów, ale nadal wspierać będą rozwój agencji. Wraz z Rafałem Ciszewskim z większym naciskiem zajmą się wsparciem rozwoju pozostałych spółek z Grupy K2.

Nowi dyrektorzy zarządzający zostali wyłonieni wśród wieloletnich pracowników agencji.
Za client service odpowiadać będzie Krysia Sakowicz, za kreację i strategię - Arek Szulczyński, a za technologie i user experience - Artur Kończyński. Nowa struktura ma zapewnić agencji równoległe rozwijanie kompetencji reklamowych, jak i technologicznych.

Krysia Sakowicz jest związana z K2 od 8 lat. Przez ostatnie 4 lata obejmowała stanowisko Account Directora. Odpowiada za współpracę z kluczowymi klientami agencji, m.in. Nokią, IKEA, Grupą Żywiec, czy marką L'Oréal, z powodzeniem realizując stawiane przed nią i jej zespołem cele. Zawsze uśmiechnięta, nie znosi nudy i szarości, więc wszędzie, gdzie się pojawia wnosi niepowtarzalną energię. W nowej roli będzie odpowiedzialna za prowadzenie i rozwój działu Client Service.

Arek Szulczyński jest związany z K2 od 15 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej w K2 pierwotnie odpowiadał za całokształt współpracy agencji z grupą kluczowych Klientów. Od 2007 roku piastował stanowisko Innovation Director'a. Opiekę nad działami Kreacji i stanowisko Creative Directora agencji objął 4 lata temu. Gorący wyznawca efektywności kreatywnej.
Ojciec chrzestny projektów wyróżnianych i nagradzanych na festiwalach Cannes Lions, Golden Drum, Cresta Awards, London International Advertising Awards, IAB Creative Showcase, KTR, Effie, Kreatura, Golden Arrow, Złoty Orzeł i Media Trendy. Wieloletni prelegent konferencji branżowych w tym m.in. Forum IAB i IAB Showcase. Juror konkursów Cannes Lions, The European Association of Communications Agencies (EACA), MediaTrendy, Złote Orły i KTR (w tym przewodniczący Jury kategorii Media Interaktywne i Creative Mobile 2012 i 2013). W nowej roli odpowiadać będzie za działy Kreacji, Strategii, Motion i DOOH oraz za edukację najważniejszych klientów Grupy K2.

Artur Kończyński z K2 związany jest od 5 lat. Pełnił rolę Account Directora zarządzając zespołem kierowników projektów, analityków oraz produkcją IT. Przez ostatni czas odpowiedzialny był za rozwój biznesu w obszarze projektów portalowych i integracyjnych, budowę zespołu analityków systemowych i analityków danych oraz współpracę z partnerami technologicznymi. Zafascynowany czynnikiem ludzkim w prowadzeniu projektów, doświadczony w wykorzystaniu zarówno metodyk Agile, jak i PMI. Propagator modelu cyfrowej dojrzałości organizacji i ciągłej optymalizacji opartej o efekty. Wierzy, że najlepsze customer experience to efekt ścisłego powiązania designu, komunikacji i technologii. W nowej roli odpowiadać będzie za działy: IT, User Experience, Strategii Technologicznej oraz Outsourcing IT.

Grupa K2 działa na rynku od 18 lat. Obecnie w skład wchodzą K2 – agencja interaktywna, K2 Media - agencja mediowa, K2 Search - spółka wyspecjalizowana w SEM/SEO, Fabrity - firma informatyczna, Good - agencja kreatywno-strategiczna, S3 - agencja dedykowana małym i średnim przedsiębiorstwom oraz Oktawave - oferująca usługi hostingowe oraz cloud computing. Grupą K2 zarządzają Tomasz Tomczyk, na stanowisku prezesa Grupy, oraz Łukasz Lewandowski i Rafał Ciszewski, na stanowiskach wiceprezesów.