Aktualności

31.03.2015

Agencja K2 działaniami DOOH promuje PGE

Agencja K2, w ramach stałej współpracy z marką PGE, zrealizowała kampanię digital z wykorzystaniem narzędzi DOOH pt. „Zapewniamy energię”. Działania podkreślają innowacyjność i interaktywność, które wyróżniają komunikację wizerunkową, prowadzoną przez markę PGE.

Wykorzystano wiele niestandardowych form reklamy, w tym pierwszy w Polsce tramwaj reklamowy wypełniony świetlikami od PGE; działania prowadzone na Spotify; mapping z muralem przy stacji Metro Centrum, który po zmroku „ożywał” dzięki użyciu specjalnych laserów; experience’owy landing page – www.zapewniamyenergie.pl - gdzie za pomocą interaktywnego świetlika przeprowadzono użytkowników po najważniejszych obszarach działalności PGE. Wykorzystano również guerilla mapping i za pomocą specjalnego mobilnego projektora i kampanijnych świetlików, rozświetlono warszawskie ulice i elektrownię w Bełchatowie. Guerillowy mapping przerodził się następnie w teledysk, który można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=_kNgJyVjkyo. Dodatkowo w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście przygotowano energetyczne przystanki z punktami ładowania USB – https://www.youtube.com/watch?v=TSlfmo1Abro&feature=youtu.be.
Kampania podkreśla, że PGE zapewnia energię dosłownie wszędzie: w tramwaju, na mieście, w pracy, czy w domu. Narzędzia dobrano tak, by podkreślić innowacyjność i bezpieczeństwo, jakie PGE zapewnia każdego dnia ponad 5 milionom odbiorców swojej energii. Zrealizowane działania opisano w formie case study, dostępnym pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=pVSveqKobVE.
Grupa K2 od 2013 roku prowadzi działania online dla PGE, m.in. kreatywne działania digital dla kampanii "Robimy prąd, góry, jeziora i lasy".