Aktualności

15.06.2012

K2.pl wśród najlepszych witryn świata.

Po niespełna 4 miesiącach od uruchomienia nowa strona internetowa K2 zdobyła 2 prestiżowe wyróżnienia. Witryna największej polskiej agencji interaktywnej zdobyła tytuły strony dnia na theFWA.com oraz Awwwards.com - czyli w dwóch najważniejszych światowych zestawieniach nagradzających najlepiej zaprojektowane strony www.

Tytuł „Site of the Day” przyznawany jest przez Favourite Website Awards (FWA) (http://www.thefwa.com) od maja 2000 roku. W konkursie nagradzane są najbardziej innowacyjne i najlepiej zaprojektowane serwisy www. Jego głównym celem jest promocja najnowszych trendów i osiągnięć w zakresie światowego web designu. Portal theFWA.com cieszy się zasłużoną popularnością na całym świecie. W sierpniu 2010 roku została przekroczona granica 100 milionów odwiedzin na stronie.

Wyróżnienie FWA jest dziewiątym z kolei zdobytym przez K2. Poprzednie nagrody dotyczyły zarówno projektów realizowanych dla klientów, jak i na potrzeby firmy. Pośród grona wyróżnionych stron znalazła się m.in. wielokrotnie nagradzana na polskich i międzynarodowych konkursach „Druga strona K2”.
Prezentację K2.pl w witrynie theFWA.com przypadła na dzień 15 czerwca 2012 roku.

Awwwards (http://www.awwwards.com) to nagrody przyznawane w uznaniu za kreatywność i innowację w projektowaniu stron internetowych. Wyróżniane projekty wybierane są przez międzynarodowe jury składające się z przedstawicieli świata sztuki, reklamy i biznesu. Każdego roku wyróżnionych zostaje 365 projektów stron internetowych reprezentujących najwyższy poziom wykonania.

K2.pl prezentowana była na www.awwards.com 21 maja 2012 roku.