Aktualności

25.05.2011

KIG i K2 włączają innowacje!

Krajowa Izba Gospodarcza zleciła Agencji K2 przygotowanie kampanii zewnętrznej, promującej II Kongres Innowacyjnej Gospodarki, odbywający się 6-7 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Kampania prowadzona jest pod hasłem: „Włącz innowacje”.

„Chcieliśmy aby kampania promocyjna kongresu, który skupia się na problemie innowacyjności, była oryginalna i niestandardowa – jednym słowem innowacyjna.  Zdecydowaliśmy się odejść od standardowej informacyjnej komunikacji, która zwykle towarzyszy promocji tego typu wydarzeń i postawiliśmy na innowacyjne wizualizacje, intrygujące oraz zachęcające do refleksji” – mówi Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Wiceprezes Eurochambres.

Oszczędne w formie kreacje zwracają uwagę i wyróżniają się na tle konkurencji. Intrygują i zachęcają do refleksji.

"Aby zaintrygować odbiorców tematyką kongresu i pokazać jak ważna dla gospodarki jest innowacja, postanowiliśmy zastosować metodę inwersji – pokazać co się dzieje, kiedy o niej zapominamy. W formie nawiązaliśmy do stylistyki neonów, które są wizytówką firm. Kiedy nie działają jak należy, wiemy, że w samej firmie również są kłopoty." - komentuje Wojtek Łebski, Senior Creative & Copywriter K2 - "Na ulicach Warszawy można oglądać bilbordy, z których świecące neonowe litery krzyczą do nas POMYŁKA. Po bliższym kontakcie okazuje się, że część liter napisu jest wygaszona. Widzimy, że po ich włączeniu napis POMYŁKA zamieni się w KAPITALNY POMYSŁ. Kampania realizowana jest pod hasłem - Włącz Innowacje. Pozytywna przemiana nastąpi oczywiście po „włączeniu Innowacji”. "

Kampania ruszyła 16 maja. W jej ramach przygotowano stronę www, kampanię outdoorową, kampanię banerową w Internecie, cykl mailingów, teaser i relację video oraz plansze sponsorską emitowana w TVP Info. Kampania potrwa do końca czerwca, a na jej finał planowana jest publikacja raportu o innowacyjnej gospodarce.

Szczegółowe informacje dt. kongresu można znaleźć pod adresem: http://www.kongresig.pl/kongres/.

W tym roku dyskusja toczy się pod hasłem: Innowacyjni Ludzie – Innowacyjna Gospodarka. Goście spotkania to najwybitniejsze postaci nauki, gospodarki i życia publicznego m.in.: Michał Boni, Prezydent Aleksander Kwaśniewski, Rafał Dutkiewicz, Jan Krzysztof Bielecki, i wielu innych. Honorowy patronat nad wydarzaniem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Agencja K2 jest również partnerem Kongresu Innowacyjnej Gospodarki.