Aktualności

10.07.2008

Interaktywny Dom Mediowy ACR dla rzeczyrozne.pl.

Pod hasłem „Więcej niż dobre produkty” ruszył sklep internetowy rzeczyrozne.pl, w którym można kupić produkty wykonane przez osoby z autyzmem. Oferuje unikalne przedmioty z ceramiki, szkła, drewna, filcu i papieru. Za zaplanowanie mediów odpowiedzialny był dom mediowy ACR S.A.

Wszystkie zegary, miski, patery, witraże, korale, świeczniki i notesy sprzedawane pod szyldem rzeczyrozne.pl to pojedyncze, numerowane egzemplarze. Przed dokonaniem zakupu można dowiedzieć się, kto wykonał dany produkt i obejrzeć krótki film o sposobie jego produkcji. Każdy przedmiot posiada swój unikalny numer i instrukcję obsługi złożoną z piktogramów, którymi na co dzień posługują się osoby z autyzmem.

Zdecydowaliśmy się sprzedawać produkt, a nie autyzm – mówi Jakub Zgierski z Fundacji SYNAPSIS – Nasi klienci wiedzą, że kupując u nas dają pracę osobom z autyzmem. Jednak jest to tylko wartość dodana do produktów o unikalnym charakterze i wysokiej jakości.

Produkty sprzedawane w sklepie rzeczyrozne.pl powstają w Pracowni Rzeczy Różnych SYNAPSIS, która zatrudnia 24 dorosłe osoby z autyzmem. Jest to pierwsze tego typu przedsiębiorstwo społeczne
w Polsce.