Aktualności

26.03.2013

K2 prowadzi działania interaktywne do kampanii PZU pt. „Kapitan Nostres”

Agencja K2, w ramach stałej współpracy z Grupą PZU, przygotowała strategię i koncepcję kreatywną do kampanii zasięgowej jak i richmediowej prowadzonej pod hasłem „Kapitan Nostres”, promującej AC ubezpieczyciela.

Kapitan Nostres to nowy bohater PZU. Jest on uosobieniem spokoju, opanowania i poczucia bezpieczeństwa, które gwarantuje mu ubezpieczenie w PZU. Nic go nie przeraża. Żadna dziwna i abstrakcyjna sytuacja. Jest wręcz przykładem na to – jak zachować w życiu spokój i relaks. Celem kampanii jest poinformowanie klientów o tym, że posiadając produkty ubezpieczyciela mogą czuć się spokojnie, bo PZU to firma, na której można polegać.

W ramach działań K2 przygotowała stronę https://nostres.pzu.pl/ oraz Custom Gadget na You Tube „Kapitan Nostres i Nienazwane Ryzyka” - http://www.youtube.com/user/kapitannostres – zestaw 6 gier, które pokazują, że tego bohatera nic nie jest w stanie wyprowadzić z równowagi. Internauci mogą wyzywać Nostresa na pojedynek i poddawać Kapitana ogromnemu przeciążeniu. Nostres w każdej sytuacji wykazuje się najwyższym opanowaniem, co w zderzeniu z problemami, które napotyka tworzy paradoksy, na których oparty został humor filmów. Opanowany charakter Nostresa to czytelne odwołanie do PZU, ubezpieczyciela, który zapewnia spokój.

Kampania potrwa do 22 kwietnia br. Koncept i kreację przygotowała agencja PZL, media zakupił Starlink, działania online realizuje K2.
K2 pracuje dla PZU od 2009 roku. W tym czasie zrealizowano szereg kampanii produktowych. Grupa K2 wspierała również ubiegłoroczny proces komunikacji rebrandingu ubezpieczyciela, odpowiadając za działania prowadzone w Internecie.