Aktualności

16.10.2009

K2 wraz z AVON zabiera w podróż na drugą stronę lustra.

Serwis Avon www.worldofavon.com jest jednym z głównych elementów kampanii „Sięgnij Gwiazd”. To internetowa gra połączona z konkursem, która w lekki i kobiecy sposób pozwala obcować z produktami, filozofią pielęgnacji AVON i sięgnąć gwiazd. Stronę przygotowano w wersjach dla 13 rynków (poza Polską między innymi dla Rosji, Bułgarii, Estonii i Kazachstanu).

Serwis http://www.worldofavon.com/ to 5 magicznych swiatów, które odpowiadają różnym segmentom produktów pielęgnacyjnych Avon. W każdym z nich na Internautę czeka zadanie do wykonania. Zrealizowanie wszystkich zadań pozwala na umieszczenie gwiazdy na niebie Avon. Wszyscy Ci uczestnicy zabawy, którzy do 2 listopada umieszczą swoją gwiazdę na niebie i odpowiedzą na pytanie finałowe, mają szansę wygrać ekskluzywny wyjazd do SPA. Ponadto każdego tygodnia do wygrania są zestawy kosmetyków Avon.

Motywem przewodnim stała się parafraza podróży Alicji, która znalazła się w zaczarowanym świecie po drugiej stronie lustra. Ten świat to, w tym przypadku, kraina Avon, której struktura i kolorystyka zbudowana jest z kosmetyków jakie kobiety trzymają na toaletkach i w kosmetyczkach. Bajkowy świat, trochę senny, surrealistyczny, zainspirowany idealnym makijażem. Konwencja plastyczna - rysunek i animacja – są wynikiem procesu. Początkowo myśleliśmy o świecie realistycznym, składającym się z prawdziwych packshotów kosmetyków. Ale podczas rysowania storyboardów, zorientowaliśmy się, że autorka rysunków stworzyła nową jakość, dużo ciekawszą, atrakcyjniejszą i bardziej tajemniczą. Zdecydowaliśmy się taki plastyczny, wymarzony świat ożywić. – mówi Monika Donner-Trelińska, Creative Director K2.

W każdym ze światów interakcja polega na zabawie. W czterech z nich Internauta może zagrać w gry zręcznościowe: uczesać Hairmonę, zrobić bezbłędnie pełen makijaż oczu, położyć maseczkę na twarz, czy też uwolnić diament. W piątym świecie  - niespodzianka - należy wpisać w formularzu hasło ukryte w filmie umieszczonym w serwisie YouTube.com http://www.youtube.com/watch?v=QEERWL2_2OE. Akcja „Sięgnij Gwiazd” jest również aktywnie wspierana w popularnych serwisach społecznościowych: Facebook http://www.facebook.com/WorldOfAvon i Twitter http://twitter.com/world_of_avon.

Podczas pracy nad koncepcja mocno przyglądaliśmy się grupie docelowej i miejscom w sieci, w których jest ona aktywna. Ponieważ jednym z założeń wstępnych było opracowanie koncepcji adaptowalnej w wielu krajach, musieliśmy pójść na kompromis i dobrać miejsca uniwersalne. Stąd wybór padł na Twittera, YT i Facebooka - to platformy, na których  wierne użytkowniczki kosmetyków Avon, jak i sama marka, są od dawna silnie obecne. - mówi Arkadiusz Szulczyński, Innovation Director K2.