Aktualności

19.07.2013

Kolejna realizacja K2 dla PKO Banku Polskiego – portal Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego

Agencja K2 przygotowała nowy portal internetowy dla Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego (http://www.dm.pkobp.pl/). ). To kolejny projekt dla Banku, który bazuje na technologii opracowanej przez zespół IT K2. Serwis w nowej odsłonie dostępny jest od lipca 2013 roku.

W tym miejscu prezentowane są informacje pochodzące  z serwisów informacyjnych PAP i Reuters oraz informacje giełdowe z serwisu Notoria. Strona, w zakresie notowań giełdowych, zintegrowana jest z systemem GPW. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, dostępnych w HTML5, notowania prezentowane są online, a portal został zbudowany całkowicie bez użycia technologii Flash. Użytkownik ma możliwość dokonania personalizacji wysyłanych newsletterów oraz skonfigurowania indywidualnego pulpitu, poprzez przenoszenie i dodawanie komponentów: indeksów i akcji, statystyk sesji, depesz i komunikatów oraz innych informacji z rynku. Dodatkowym atutem jest przejrzystość portalu i łatwość nawigacji oraz czytelność prezentowanych informacji.

Projektując nawigację skorzystano z doświadczeń zdobytych przy projektowaniu urządzeń mobilnych, które wymuszają prostotę obsługi. Nawigację oparto o duże przyciski. Zrezygnowano
z tradycyjnego, rozbudowanego menu. Nowatorskie podejście do nawigacji sprawia, że poruszanie się po serwisie jest odbierane jako intuicyjne i łatwe do przyswojenia.

Portal został przygotowany z uwzględnieniem wszystkich założeń nowego CI, jakie K2 zaprojektowało dla portali internetowych Spółek GK PKO Banku Polskiego. Tym samym serwis Domu Maklerskiego, podobnie jak portal PKO (http://www.pkobp.pl/), daje użytkownikowi poczucie maksymalnej prostoty i wygody użytkowania - poczucie bezpieczeństwa. Czysta, niemalże ascetyczna forma, pozwala skupić się na kluczowych informacjach. Duże, czytelne przyciski zachęcają użytkownika do interakcji z portalem i zapoznawania się z ofertą Domu Maklerskiego.

Współpraca pomiędzy K2 a PKO Bankiem Polskim trwa od kwietnia 2011 roku. W tym czasie wspólnie zrealizowano: kampanie sprzedażowe, projektowanie serwisu transakcyjnego dla dzieci SKO (http://sko.pkobp.pl/) oraz serwisu dla dzieci poniżej 13-go roku życia - Junior (http://junior.pkobp.pl/), a także serwisy dla spółek z GK PKO Banku Polskiego: Powszechne Towarzystwo Emerytalne (http://www.pkopte.pl), Faktoring (http://www.pkobpfaktoring.pl).
W ostatnim okresie uruchomiono również magazyn dla klientów Banku (http://www.poradnikbankowy.pkobp.pl/).