Network Engineer/-ka.

Miejsce pracy: Warszawa/zdalnie.

Jesteśmy zespołem pasjonatów i pasjonatek nowych technologii, którzy wspierają firmy i organizacje na drodze do cyfrowej transformacji. Łączy nas zapał, ambicja i zaangażowanie. Chętnie dzielimy się wiedzą i nawzajem wspieramy. Szanujemy swój indywidualizm i styl bycia. Dołącz do nas, aby rozwijać największą polską chmurę publiczną, która znalazła się w prestiżowym rankingu Deloitte Fast50.

Stanowisko

Szukamy osoby, która dołączy do zespołu inżynierów infrastruktury Oktawave i będzie mieć realny wpływ na kształt naszych usług w najbliższej przyszłości.

Twoje zadania

  • utrzymanie w działaniu platformy wirtualizacyjnej bazującej na rozwiązaniach VMware
  • utrzymanie i rozwijanie sieci obsługującej w/w platformę obejmującej kilka centrów danych
  • wdrażanie nowych rozwiązań, również tych zaproponowanych przez Ciebie
  • administracja usługami i serwerami wspomagającymi pracę całej platformy
  • ścisła współpraca z innymi zespołami w ramach organizacji w zakresie trzeciej linii wsparcia

Oferujemy

  • realny wpływ na kształt naszych usług
  • elastyczne godziny pracy
  • aktualny, stale zmieniany stos technologiczny
  • możliwość pracy w różnych konfiguracjach projektowych
  • możliwość pracy zdalnej w modelu hybrydowym
  • możliwość wyboru technologii projektowanych rozwiązań
  • atrakcyjne i motywujące wynagrodzenie
  • dostęp do szkoleń oraz certyfikatów technicznych

Ekstra urlop za staż

Nasze oczekiwania

Rozumiemy, że zakres zagadnień współczesnej administracji IT jest bardzo złożony, dlatego będziemy niezwykle zadowoleni, jeśli jako kandydat/-ka posiadasz wiedzę w przynajmniej trzech z poniższych obszarów:

  • doświadczenie z zakresu administracji sieci LAN/WAN (switching + routing), w szczególności BGP
  • znajomość PVLAN, MPLS, IPsec, EVPN, VXLAN, DNS, DHCP, IPv6, NAT
  • umiejętności z zakresu mechanizmów wysokiej dostępności sieci: MLAG, VRRP, Load Balancing (Citrix ADC), GSLB
  • umiejętność konfiguracji urządzeń sieciowych HPE, Mellanox, Cisco, Huawei, H3C
  • doświadczenie z systemami monitoringu typu Nagios, Zabbix, Grafana, LibreNMS
  • administracja systemami operacyjnymi Linux, podstawowa znajomość systemów Windows oraz MS Active Directory
  • wiedza z zakresu wirtualizacji opartej o VMware vSphere 6.5+ i/lub VMware NSX

Dodatkowo docenimy

  • znajomość technologii takich jak Redis, Cassandra, Storm, RabbitMQ, ElasticSearch, Openstack Swift
  • znajomość rozwiązań do automatyzacji takich jak Ansible, Salt, Terraform
  • znajomość obsługi i wykonywania podstawowych operacji na bazach danych MySQL, PostgreSQL, MSSQL, MongoDB

Nasze wyobrażenia o idealnym kandydacie/kandydatce

  • czuje się dobrze w trzech lub więcej ww. obszarach
  • potrafi organizować własną pracę i bierze za nią odpowiedzialność
  • wykazuje gotowość do obsługiwania dyżurów alarmowych, tj. reagowania na nocne krytyczne incydenty w wewnętrznej infrastrukturze
  • dba o stabilność i ciągłość działania usług (SRE)
  • ma rozwinięte umiejętności interpersonalne: potrafi komunikować się i współpracować z innymi zespołami
  • pomaga innym i chętnie dzieli się wiedzą
  • potrafi dokumentować postępy swojej pracy
  • ma silny, ale przyjazny i bezkonfliktowy charakter
  • wykazuje inicjatywę, kreatywność i pomysłowość

Dowiedz się więcej o Oktawave.