Zmiany w Zarządzie Grupy K2.

Rada Nadzorcza powołała do nowego zarządu Pawła Wujca, Michała Paschalisa-Jakubowicza i Artura Piątka.

Paweł Wujec, który do niedawna związany był z Agorą jako dyrektor Segmentu Internet, będzie od lutego 2020 r., pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Wspierać go będą Michał Paschalis-Jakubowicz, który jednocześnie będzie dalej współkierować Oktawave oraz Artur Piątek, związany z K2 blisko 20 lat, ostatnio w roli dyrektora operacyjnego Grupy.

Paweł Wujec przez ostatnich 8 lat był dyrektorem Segmentu Internet Agory odpowiadając za wyniki i rozwój biznesów internetowych grupy Agora, obejmujących media cyfrowe, firmy rozwijające technologie reklamowe i marketingowe, serwisy ogłoszeniowe i inne.

Jest współzałożycielem portalu Gazeta.pl – jednego z największych serwisów internetowych w Polsce i współtwórcą wielu innych serwisów grupy Agora – m.in.. Sport.pl, Plotek.pl. Przez 10 lat, jako członek zarządu oraz przewodniczący Rady Nadzorczej, wspierał rozwój Yieldbirda – jednego ze światowych liderów w obszarze optymalizacji przychodów z reklamy programmatic.

Michał Paschalis-Jakubowicz posiada doświadczenie zdobyte zarówno w firmach konsultingowych – m.in A.T. Kearney, Arthur d. Little, jak i w zarządach firm będących liderami rynku internetowego i telekomunikacyjnego – Wirtualnej Polsce oraz Orange.

Artur Piątek jest od lat jedną z najważniejszych osób w Grupie K2. Wspiera od strony operacyjnej i finansowej wszystkie biznesy będąc jednocześnie zaangażowanym w większość projektów strategicznych.

Z końcem roku z funkcji rezygnują dotychczasowi członkowie Zarządu w osobach Rafała Ciszewskiego oraz Łukasza Lewandowskiego. Rafał Ciszewski zdecydował się na dalszą karierę poza strukturami K2. Łukasz Lewandowski obejmie udziały w K2Bots.AI i wraz z partnerami skoncentruje się na rozwoju tego biznesu. K2Bots.AI rozwija chatboty drugiej generacji w oparciu o własną technologię i rozwiązania AI od Google.

W związku ze zmianami, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej, Przemek (Janusz) Żebrowski, będzie jeszcze do końca stycznia 2020 pełnił obowiązki Prezesa Zarządu.

Wraz z odejściem Łukasza i Rafała zamyka się ważny rozdział w rozwoju Grupy. Jesteśmy im wdzięczni za długie lata pracy i zaangażowania. Jednocześnie bardzo cieszę się, że wraz z Pawłem i kolegami otwieramy się na nowe doświadczenia i na inne spojrzenie na nasze biznesy, tak by wzmocnić ich pozycję rynkową i przyspieszyć rozwój. – komentuje sytuację Przemek Żebrowski.
K2 to dla mnie ważna firma. Jedna z pierwszych w Polsce, która uwierzyła w internet i która pomogła wielu biznesom zbudować pozycję w cyfrowym świecie. K2 to godna zaufania marka, świetni ludzie i nieczęsto spotykany mix kompetencji – od kreatywnych po technologiczne. To mocne fundamenty, w oparciu o które zbudujemy nowy etap rozwoju Grupy. – objęcie nowej roli komentuje Paweł Wujec.

W rezultacie zmian w zarządzie, za wyniki i rozwój K2 Precise odpowiadać będzie Katarzyna Wiśniewska wspierana przez Maję Biniewicz i Macieja Godlewskiego.

Agencja K2 od nowego roku będzie współzarządzana przez Krystynę Szlassa (część komunikacyjna) i Pawła Olszańskiego (rozwiązania technologiczne).

Zespół kierownictwa obu agencji to doświadczeni managerowie, którzy mają za sobą wieloletnie kariery w strukturach K2.

W grudniu b.r. wystartowała nowa, w strukturach Grupy K2, agencja e-commerce (Commerce Sherpas) wyspecjalizowana w doradztwie, projektowaniu i dystrybucji treści dla marek FMCG. Poza agencjami K2 (technologia i komunikacja) i K2 Precise (media) w strukturach Grupy funkcjonuje także software house Fabrity, usługodawca chmurowy Oktwave oraz K2Bots.AI – dostawca chatbotów opartych o sztuczną inteligencję.

 

O K2

Grupa K2 jest notowanym od 2008r na GPW holdingiem firm technologicznych i reklamowych. Firma powstała w wyniku dynamicznego rozwoju agencji interaktywnej K2 założonej w 2000r. W ramach agencji K2 oraz K2 Precise i Commerce Sherpas, Grupa K2 rozwija marki, tworzy produkty i transformuje biznes klientów, do których należą najsilniejsze krajowe i zagraniczne marki. W ramach blisko 400 osobowego zespołu działają także Fabrity (dostawca wyspecjalizowanego oprogramowania) oraz Oktawave (bezpieczna i skalowalna platforma chmury publicznej oraz rozwiązania multicloud). K2Bots.AI – dostawca chatbotów wpisuje się w historię inkubowania nowych przedsięwzięć, do których należała też m.in. Audioteka (sprzedana w 2013r.).

Aktualności. 11.12.2019.
Chcesz dostawać informacje o nowych wpisach?