Bot - kompozytor.

Dla marki Desperados Nocturno stworzyliśmy bota, który komponował muzykę.
Bot kompozytor

Wyzwanie.

Po zrealizowaniu dwóch chatbotowych loterii (“Dotacje na Kreacje” oraz “Imprezowa Wena”), zostaliśmy poproszeni przez klienta o przygotowanie kolejnej aktywacji, tym razem dla Desperadosa Nocturno. Klient oczekiwał świeżego pomysłu, ale nadal bazującego na messengerowym chatbocie, który stał się już elementem rozpoznawczym organizowanych przez niego loterii.

Rozwiązanie.

Wykrzycz i nagraj swoje emocje.

Od pewnego czasu komunikator Messenger pozwala na nagrywanie i przesyłanie krótkich nagrań dźwiękowych. W tym celu wystarczy nacisnąć i przytrzymać ikonę mikrofonu, a nasz rozmówca otrzyma zarejestrowane przez nas nagranie. Wykorzystaliśmy to rozwiązanie i stworzyliśmy wyjątkowego chatbota, który z przesłanych przez użytkowników dźwięków komponował personalizowane utwory muzyczne. Uczestnicy mogli je następnie pobrać i udostępnić swoim znajomym na Messengerze.

Bot kompozytor

Jak nasz chatbot komponował?

Nagrania otrzymane od uczestników aktywacji  chatbot najpierw poddawał odpowiedniej obróbce: przycinał, zwalniał, przyspieszał, dodawał efekty (np. echo, pogłos) — tworząc zestaw różnorodnych próbek (tzw. sampli). Następnie sample te kompilował z bitami przygotowanymi wcześniej przez zaproszonych do współpracy producentów. W tym gronie znaleźli się m.in. 2STY, Pawbeats, Trepson i RAU RAU RAU.

Tym sposobem “wyprodukowanych” zostało blisko 1500 niepowtarzalnych utworów muzycznych, które udostępnione zostały jedynie autorom sampli. Oni zaś otrzymali możliwość zapisania ich lub przesłania znajomym na Facebooku lub w komunikatorze Messenger — tym samym zapraszając kolejne osoby do zabawy.

Rezultaty.

Bot Nocturno pokazał, że rozmowa na Messengerze może być zaledwie pretekstem dla zaangażowania użytkownika w kreatywną kampanię marketingową. Komunikator Facebooka oferuje w tym przypadku nieocenione zalety, w postaci niskiego progu wejścia w aktywację i ułatwienia “wirusowego” rozchodzenia się treści utworzonych przez użytkowników (ang. User Generated Content).

  • Blisko 1500 unikalnych utworów muzycznych.

Zobacz także:

Business Unit:
K2 Create, Fabrity, PerfectBot
Klient:
Desperados Nocturno
Online:
https://www.desperados.com
Branża:
FMCG
Usługi:
AI-powered Customer Service (ChatBots)